Prosinec 2010

Všechno možné...

22. prosince 2010 v 23:46 | ChriSthy Cullen |  Twilight věcičky
124
125
126
127
128


Twilight pro krásné sny...

129
130

131
132

Do školy

22. prosince 2010 v 23:31 | ChriSthy Cullen |  Twilight věcičky

Batohy a tašky

103
104
105
106
107
08
109

Penály a výbava do nich...

117
118
119
120

Rozvrhy hodin...

121
122Vznik Stmívání

22. prosince 2010 v 19:36 | ChriSthy Cullen |  Stmívání (TWILIGHT)

Jak vznikla kniha Stmívání aneb zážitky Stephenie Meyerové když psala Twilight

Vím je to hodně dlouhý, ale stojí to za to. Každý správňácký fanoušek TS si musí udělat čas, aby toto viděl a přečetl si to...


Stephenie Meyerová o knize...

Dostávám tuny otázek ohledně toho, jak jsem přišla na tento příběh a jak se mi podařilo ho publikovat. Možná tím zničím mé stránky na otázky od fanoušků, ale tady je celý příběh:

Psaní: pamatuju si přesně první den, kdy jsem se dala do psaní Stmívání, protože to byl zároveň den, kdy měly moje děti první lekci plavání. Takže můžu s přesností říct, že to všechno začalo 2. června 2003. Až do té chvíle jsem nenapsala nic kromě několika kapitol (jiných příběhů) u kterých jsem se nikdy nedostala příliš daleko a vůbec nic až do narozenin svého prvního syna, o šest let dříve.

Probudila jsem se (toho druhého června) z velmi živého snu. V mém snu měli dva lidé silně citově založený rozhovor na louce uprostřed lesa. Jeden z těch dvou byla běžná dívka. Ten druhý byl fantasticky nádherný, jiskřivý a upír. Probírali obtíže spojené s faktem že:

A) se do sebe zamilovali, zatímco

B) jeho mimořádně zasahovala vůně její krve a musel se neustále přemáhat, aby ji okamžitě nezabil.

Přestože jsem měla na práci milion dalších věcí, zůstala jsem v posteli a přemýšlela o tom snu. Byla jsem tak zaujatá příběhem toho bezejmenného páru, že jsem nenáviděla představu, že bych ho zapomněla; byl to ten druh snu, který vás nutí zavolat své kamarádce a nudit jí jeho podrobným popisem. (Kromě toho, ten upír byl tak zatraceně krásný, že jsem také nechtěla ztratit ten vnitřní obraz, jak jsem si ho představovala.) Proti své vůli jsem konečně vstala z postele a udělala všechny ty neodkladné záležitosti a pak jsem všechno, co se dalo, odsunula na vedlejší kolej, sedla jsem k počítači a začala psát - což bylo něco, co jsem neudělala už hodně dlouho a přemýšlela jsem, proč se tím vůbec obtěžuju. Ale nechtěla jsem ztratit ten sen, takže jsem vypsala tolik, kolik jsem si toho dokázala vzpomenout, nazývajíc ten pár "on" a "ona".

Od té doby neuplynul jediný den, abych nenapsala aspoň něco. Ve špatných dnech jsem napsala jen stránku nebo dvě, v dobrých jsem dokončila kapitolu. Nejvíc jsem psala v noci, když už děti spaly a mohla jsem se bez vyrušení soustředit déle než pět minut. Začala jsem scénou na louce a dopsala jsem to až do konce. Pak jsem se vrátila na začátek a psala, dokud do sebe nezapadaly všechny části. Ke konečným úpravám, kdy se to vše spojilo, jsem se dostala na konci srpna, o tři měsíce později.

Chvíli mi trvalo, než jsem našla jména pro svou anonymní dvojici. Pro svého upíra (do kterého jsem se zamilovala hned ten první den)jsem se rozhodla použít jméno, které se kdysi pokládalo za romantické, ale postupem času ztratilo na oblíbenosti - Edward. Zkusila jsem ho zasadit do jedné části a zjistila jsem, že pasuje skvěle. S mou dívčí hrdinkou to bylo těžší. Žádné jméno k ní nesedělo. Po tom, co jsem s ní strávila tolik času, jsem ji milovala jako vlastní dceru a žádné jméno pro ní nebylo dost dobré. Konečně, inspirována touto láskou, jsem jí dala jméno, které jsem si schovávala pro vlastní dceru, kterou jsem nikdy neměla a v tuto chvíli bylo nepravděpodobné, že bych kdy přišla na svět: Isabella. Hurá! Edward a Bella dostali svá jména. Pro zbytek postav jsem hledala ve starých záznamech jména, která byla oblíbená v době jejich narození. Jen tak pro zajímavost: Rosalie byla původně Carol a Jasper byl nejdřív Ronald. Jejich nová jména se mi líbí mnohem víc.

Věděla jsem, že pro svůj příběh potřebuju nějaké směšně deštivé místo. Obrátila jsem se na Google, jako vždycky, když jsem potřebovala něco najít. Hledala jsem místo s co největším množstvím srážek ve Spojených státech, čímž se ukázal být Olympijský poloostrov ve státě Washington. Stáhla jsem si mapy této oblasti a studovala je. Hledala jsem něco malého, odsunutého, obklopeného lesem… A tam, přesně v místě, kde jsem ho potřebovala, bylo malé městečko zvané "Forks". Kdybych si to pojmenovala po svém, nemohlo to být lepší. Pátrala jsem v Googlu po obrázcích a i kdyby mě to jméno neuchvátilo, ty nádherné fotografie práci dokončily.

Obrázky -zde-.

Při hledání Forks jsem objevila rezervaci v La Push, domov kmene Quileutů. Quileutský příběh je fascinující a několik fiktivních pověstí rychle nabyly na skutečnosti v mém příběhu.

Mrkni -zde-

Celý ten čas byli Edward a Bella skoro doslova hlasy v mé hlavě. Prostě nemohli sklapnout. Zůstávala jsem vzhůru tak dlouho, jak jen to šlo a snažila se vypsat všechen ten materiál z mé hlavy a pak jsem se vyčerpaně odplazila do postele, jen aby v mé hlavě mohla začít další konverzace. Nakonec jsem vzala tužku a poznámkový blok u mé postele a dělala jsem si poznámky, abych se vůbec mohla trochu vyspat. Ráno byla vždycky vzrušující výzva pokusit se rozluštit to, co jsem ve tmě naškrábala na papír.


Během dne jsem se nedokázala odlepit od počítače. Když jsem byla na lekci plavání, venku ve slunečním žáru Phoenixu, plánovala jsem a vymýšlela zápletku a pak jsem přišla domů s takovým množstvím nového materiálu, že to nešlo napsat dost rychle. Bylo to typické Arizonské léto, horké, slunečné, horké a horké. Ale když se zpátky zamyslím nad těmi třemi měsíci, vybavuju si déšť a studené zelené věci, jako bych opravdu strávila léto v Olimpijských deštných lesích.


Když jsem dokončovala kostru románu, začala jsem psát epilogy… hodně epilogů. To mě nakonec přivedlo ke skutečnosti, že nejsem připravená dát svým hrdinům sbohem a začala jsem pracovat na pokračování. Mezitím jsem byla posedlá nutkáním Stmívání upravovat.


Moje starší sestra Emilly byla jediná osoba, která věděla, na co se chystám. V červnu jsem jí začala posílat jednotlivé kapitoly, jak jsem je dokončovala a ona se brzy stala mým zdrojem povzbuzení. Pořád kontrolovala, jestli pro ní nemám něco nového. Byla to Emily, která první navrhla, poté co jsem to dokončila, že bych měla Stmívání publikovat. Byla jsem tak omráčená faktem, že se mi podařilo dokončit celou, kompletní knížku, že jsem se to rozhodla zkusit.


Publikování: Když to řeknu mírně, byla jsem ohledně publikování dost naivní. Myslela jsem, že to funguje asi takhle: vytisknete kopii svého románu, strčíte to do hnědé obálky a pošlete do vydavatelství. Ha ha ha, to je vážně dobré. Začala jsem googlovat a zjistila jsem, že takhle se to nedělá. Celé to obsahovalo dopisy s dotazy, literární agenty, simultánní podřízenost proti exkluzivní pokoře, stručný obsah atd. Bylo to celé extrémně zastrašující a málem jsem to vzdala. Pochopitelně jsem nevěřila, že by to byl můj úžasný talent, co mě popohánělo; myslím že to bylo prostě proto, že jsem tolik milovala své postavy a připadaly mi tak opravdové, že jsem si přála, aby se s nimi seznámili i ostatní lidé.

Předplatila jsem si -toto-a shromaždila jsem si seznam malých nakladatelství a několika literárních agentur. Bylo to někdy v té době, když se mi moje mladší sestra Heidi zmínila o webových stránkách Janet Evanovichové. V sekci zajištění kvality pro spisovatele zmiňuje kromě jiných Writers House jako "to pravé" ve světě literárních agentur. Writers House se dostal na můj seznam přání jako to nejžádanější a zároveň nejméně pravděpodobné.

Poslala jsem tam okolo patnácti dotazů. Neobviňovala jsem ty, kteří mi poslali odmítnutí. Jediné odmítnutí, které opravdu bolelo, bylo z malé agentury, ve které opravdu četli první kapitolu mého příběhu, než mě odsekli. Musím přiznat, že jsem zvažovala poslání tohoto odmítnutí zpět spolu s vypsanou smlouvou s Publisher's Weekly, ale nakonec jsem se rozhodla to neudělat.

Velký zlom přišel v dohodě s asistentkou Writers House jménem Genevieve. Až teď si uvědomuju, jaké jsem tehdy měla štěstí; bylo hlavně v tom, že Gen nevěděla, že 130 000 slov je opravdu, opravdu hodně. Řekla si o první tři kapitoly. Těšila jsem se na pozitivní odezvu, ale trochu jsem se obávala, protože jsem věděla, že začátek není zrovna nejsilnější část knihy. Odeslala jsem jí ty tři kapitoly a za tři týdny jsem dostala dopis. Byl to velmi pěkný dopis. Tužkou dvojitě podtrhla části, které, jak psala, se jí nejvíc líbily a jak si užila první tři kapitoly a řekla si o celý rukopis. To byla ta chvíle, kdy jsem si uvědomila, že možná opravdu uvidím Stmívání vytištěné a jeden z nejšťastnějších okamžiků mého života. Nadělala jsem hodně křiku.

Asi o měsíc později co jsem zaslala rukopis, mi zavolala Jodi Reamerová, pravá poctivá literární agentka, která chtěla zastupovat mou knihu. Opravdu jsem se snažila znít během rozhovoru profesionálně a dospěle, ale nejsem si jistá, jestli jsem jí obalamutila. Znovu jsem měla nehorázné štěstí protože Jodi je skvělá agentka. Nemohla jsem skončit v lepších rukou. Je z části právnička, z části ninja. Zároveň vážně úžasná vydavatelka a nedocenitelná přítelkyně.

Jodi a já jsme pracovaly dva týdny, abychom dostaly Stmívání do formy, než jsme ho poslaly vydavatelům. První věc, na které jsme zapracovaly, byl název, který začal u Forks. Potom jsme vyleštily několik hrubých míst a Jodi to odeslala devíti různým nakladatelstvím. Tohle vážně otřáslo s mou schopností spánku, ale naštěstí jsem nebyla v očekávání dlouho.

Megan Tingleyová, z Megan Tingley Books přečetla Stmívání během mezistátního letu a po Díkůvzdání přišla za Jodie s předběžnou smlouvou tak ohromnou, že jsem si upřímně myslela, že mě Jodi tahá za nos - speciálně v té části, kdy odmítla nabídku a řekla si o víc. Na konci dne byl výsledek takový, že jsem se nejenom snažila zpracovat informace o tom, že moje kniha bude publikována jedním z největších nakladatelství pro mladé v zemi, ale že mi za to dokonce i zaplatí. Hodně dlouho jsem byla přesvědčená, že to byl opravdu krutý propracovaný žert, ale nedokázala jsem si představit, kdo by šel do takových extrémů při napálení malé bezvýznamné domácí puťky.

A to je celý příběh, jak bylo Stmívání v průběhu šesti měsíců vysněno, napsáno a přijato k publikaci.

A věci byly pořád bláznivější; jako smlouva na film a všechna ta pozornost, které bylo Stmívání vystaveno ještě před vydáním knihy. A i když jsem čas od času nedůtklivá, jsem ráda, že jsem měla poslední dva roky na to, abych se s touto situací nějak vyrovnala. Příšerně se těším, až budu mít Stmívání konečně v knihovnách i když mě to zároveň dost děsí. Celkově, byla to opravdu těžká práce, práce na lásce pro Edwarda a Bellu a všech mých ostatních vymyšlených přátel a jsem nadšená, že teď se s nimi konečně mohou setkat i ostatní lidé.Upíří muž + Lidská žena = Poloupíří dítě

22. prosince 2010 v 18:54 | ChriSthy Cullen |  Upíří mythologie

Jak vznikla Renesmee a e tho vůbec možné?

,,První semínko bylo zaseto, když jsem dělala internetový výzkum pro Bellu v sedmé kapitole Stmívání. Bella čte legendy o několika skutečných upírech - Danag, Estrie, Upier atd. V knížce jsem se zmínila jen o několika legendách, které jsem četla. Jeden, který jsem nezmínila byl o Upírovi Jedinečný rys této legendy byl, že tento upír mohl zplodit dítě. Tak jsem tento nápad využila pro pokračování. Když jsem se rozhodla psát první pokračování Stmívání (Svítání navždy), věděla jsem, že se to bude točit okolo tohohle poloupířího dítěte.


Když jsem se já a můj editor rozhodli vrátit se k tématu a opravdu rozvinout Belliinu dobu na střední škole, dělala jsem vše pro to, abych to psala v tomhle směru.


Byla jsem vždy velmi pečlivá, když jsem odpovídala na otázky: Mohou mít upíři děti?, protože jsem nechtěla nic vyzradit. Tak jsem se vždy zaměřila na ženskou část upířího společenství: upíři ženy nemohou mít děti, protože jejich těla se už v žádném směru nemění, není tam žádný měsíční cyklus a jejich těla se nemůžou měnit při těhotenství. Úmyslně jsem se vyhnula odpovědi, zda může upír - muž - oplodnit lidskou ženu. Toto jsem si schovávala jako překvapení pro poslední knihu.


Nyní k otázce - Jak je to možné? - Nejprve, není to možné, žádný z těchto příběhu není možný. Je to příběh o neexistujících postavách. Nicméně odpovím jak to funguje:


Upíři jsou fyzicky podobní člověku. Ale jsou tam rozdíly. Vypadají, že mají stejnou kůži jako lidé, ale jejich kůže je silnější a tvrdší než naše. Jejich kůže má stejnou funkci jako lidská kůže, chrání tělo. Ale upíři kůže není ohebná jako lidská, je tvrdá jako krystal. Tekutina podobná jedu v jejich ústech omývá všechny buňky jejich těla tak, aby se moh.li hýbat (poznámka: tato tekutina je velmi hořlavá).

Tato tekutina také způsobuje, že se mohou pohybovat jejich oči )nicméně neprodukují slzy, protože slzy mají oči chránit a zkuste poškrábat oko upíra). Tato tekutina není schopná infikovat člověka jako jed v jejich ústech. Podobně, v těle upíra je mnoho druhů této tekutiny, která nahradila tělní tekutiny člověka a funguje na podobném principu. Upíři mají stále určité reakce - jako dýchání, jiné reakce vymizeli, protože nebyli potřeba. Normální reakce vzrušení jsou v upírech stále. Tekutina v jejich těle přiměje tkáně, aby působili podobně, jak působí při přílivu krve. Jako kůže upíra - která je podobná té lidské - existují v upírech i tekutiny podobné spermatu, který nese genetickou informaci a je schopen spojení s vajíčkem člověka. Tohle nebyl známý fakt v upířím světě (kromě Johamova experimentování) předtím, než se narodila Nessie.


V knize jsem se k tomuhle tématu nedostala, protože je to přiliž komplikované. Také je to pro mě těžké, trpím Homer Simpson syndromem - chichotám se, když na veřejnosti vyslovím slovo sperma."
Zdroj: http://tayiklautner.blog.cz/

Riley Biers

22. prosince 2010 v 17:59 | ChriSthy Cullen

Riley Biers

Jak tak surfuju po netu, stále víckrát narážím na spoustu věcí co se týká "Rileyho Bierse", tak mě napadlo, že vám sem taky něco přidám o této postavě ze třetího pokračování Twilight.


Riley byl upír vytvořený Victorií , když tvořila armádu k útoku na Bellu. Ukradl pach Belly pro novorozené. Rileyimu Victoria tvrdila , že ho miluje, i když to byla jen lež, aby si ho udržela na svojí straně. Během invaze, zůstal s Victorií, a byl zabit Sethem Clearwaterem během bitvy mezi Cullenovýma a novorozenýma.

Hraje ho herec Xavier Samuel, narodil se 10. prosince 1983 v Austrálii. Jeho největším úspěchem v kariéře je zatím role Rileyho Bierse v Twilight.

Více toho zatím nemám ...x'(


Tady nějaké foto >>>

110
111
112
113
114
115


Rob raperem xD

22. prosince 2010 v 17:23 | ChriSthy Cullen |  Novinky

Robert Pattinson chtěl být raper...


Twilight star nechtěl být vžycky jen filmovým hercem...

Jako teenager byl filmový Edward doslova posedlý Eminemem:"Jeho CD Slim Shady jsem tehdy poslouchal pořád dokola. Měl jsem pocit, že Eminem je génius. Totálně jsem ho zbožňoval a toužil jsem být jako on!"

Rob (24) dokonce přiznává, že ve třinácti letech jeho obdiv k raperovi došel tak daleko, že natočil vlastní hip-hopové skladby: "Měl jsem celou řadu kazet, na které jsem nahrával svoje vlastní výtvory."

"Tehdy mi to přišlo maximálně cool a připadal jsem si fakt drsně," svěřuje se s úsměvem filmový upír: "Teď se těm nahrávkám musím smát. Jsou vážně roztomilé!"

Robert navíc přiznal, že většina jeho songů se nezakládá na pravdě, což je u rapu dost důležité, ale jsou "ukradené" z hitů slavných hoperů: "Vzpomínám si, že v jednom textu jsem zpíval o tom, jak bylo těžké vyrůstat na ulici! Ve skutečnosti jsem ale žil v harmonické rodině v klidné a čisté čtvrti Barnes v Londýně."

"Měl jsem vlastní crew a s těmi kluky se pořád často vídám, ale musím říct, že o rap už se nepokoušíme. Jo a ještě vám můžu slíbit, že ty nahrávky se nikdy nedostanou na veřejnost," prohlásil Rob na závěr.

Robert rapuje xD


Co thy na tho??? x)


zdroj: Bravo.cz

Téma týdne - Bolest na duši

22. prosince 2010 v 14:14 | ChriSthy Cullen |  Téma týdne

Bolest na duši

Rozhodla jsem se složit kraťoučkou básničku, nedává sice moc smysl a je taková trapná, ale budu moc ráda když necháš komentář ;c) ... děkuju x)


Když si odešel,

všechno zmizelo.

Proč si mě obešel,

jako kdyby pršelo.


V mém srdci jsi zůstal,

tvůj hlad po mě ustal.

Po tobě však stále toužím,

a kvůli mé lásce se teď soužím.


Život bez tebe nemá cenu,

chci aby už skončil.

Když si, ale na tebe vzpomenu,

jak duši mou si dobyl.


Byl si tak laskavý, hodný a milý,

do našeho vztahu daly jsme hodně síly.

Pak si ale napsal že je konec,

můj sen se zhroutil jak domeček z karet,

stal se z tebe velký protivný lakomec,

a já si koupila krabičku cigaret.


Bolest v mé duši stoupá,

jak sem jen mohla být tak hloupá.

Moje duše bolí víc a víc,

mě hltí neskutečnej, mocnej chtíč.


Já sem tě milovala,

ty si mě opustil.

Já jsem se ožrala,

a pak už jen padala...


Bižuterie

17. prosince 2010 v 22:14 | ChriSthy Cullen |  Twilight věcičky
81

82

Bellin náramek

83
84
85
86

87
88

89

Náušnice různých druhů

90
92
91
Dokonce i prstýnky...

93

94
95
96
97

98
99
100
101

Existuje mnoho, mnoho a mnoho náramků, náušnic, řetízků, sponek a dalších výrobků s motivem Twilight ságy.

102

Některé věci jsou možny nakoupit -zde-


Koupě knihy Zatmění

17. prosince 2010 v 18:42 | ChriSthy Cullen |  Zatmění (ECLIPSE)

Kniha Zatmění ke koupi -zde-


80

Koupě knihy Nový měsíc

17. prosince 2010 v 18:36 | ChriSthy Cullen |  Nový Měsíc (NEW MOON)

Kniha Nový měsíc ke koupi -zde-


79

Koupě knihy Stmívání

17. prosince 2010 v 18:34 | ChriSthy Cullen |  Stmívání (TWILIGHT)

Kniha Stmívání ke koupi -zde-


78

Popis filmu Zatmění

17. prosince 2010 v 17:49 | ChriSthy Cullen |  Zatmění (ECLIPSE)

Popis filmu

Seattlem otřásá série záhadných vražd a Belle znovu hrozí nebezpečí od záludné upírky, jež stále touží ji zabít. Uprostřed toho všeho se navíc musí rozhodnout, čemu dá přednost: lásce k Edwardovi, nebo přátelství s Jacobem. Edward je upír, Jacob vlkodlak. Jsou jako led a oheň. Společnou mají jen vzájemnou nesmiřitelnou nenávist. A ještě jedno rozhodnutí musí Bella učinit: má zvolit život, či smrt? Ale co pro ni znamená život a co je smrt?


Popis filmu Nový měsíc

17. prosince 2010 v 17:46 | ChriSthy Cullen |  Nový Měsíc (NEW MOON)

Popis fimu


Isabella ,,Bella'' Swanová slaví své 18-té narozeniny s jejím přítelem Edwardem a jeho upíří rodinou. Zatímco rozbaluje své dárky se řízne o balící papír. Ačkoli Cullenovi nepijí lidskou krev, tak Jasper neodolá a zaútočí na Bellu. Edward ji sice v tu chvíli zachrání, ale v domění, že je s ním ve stálém nebezpečí se s ní rozchází a odchází i se svou rodinou z Forks. Bella má velké deprese a trpí. Snaží se utěšit a hodně času tráví s rodinným přítelem Jacobem Blackem. Jacob se jí snaží pomoci. Bella brzy zjišťuje že, když se dostane do nebezpečných situací, tak slyší Edwardův hlas.

Začne vyhledávat nebezpečí jako je třeba jízda na motorce. Mezi tím Jacob zjišťuje, že legendy jeho předků nejsou jen staré strašidelné rodinné historky. Jacob a jeho kamarádi z kmene Quileutů jsou opravdoví vlkodlaci, kteří se v blízkosti upíra ve vlkodlaka opravdu promění, aby mohli svůj kmen chránit. Bella tajemství Jakoba a jeho smečky však brzy odhalí. Vlkodlaci musí Bellu chránit před Viktorií, která se vrátila, aby pomstila svého druha Jamese, kterého zabil Edward.

Vlkodlaci zabijí Laurenta, který se snaží zaútočit na Bellu, ale Victorie opět uprchne. Jednou, když chce Bella opět slyšet Edwardův hlas, zkouší skočit z vysokého útesu do vody. Chytne ji však silný proud a začne se topit a toto uvidí i ve své vidině do budoucnosti Edwardova sestra Alice. Alice předpokládá, že je Bella mrtvá a spěchá do Forks. Co však ve své vidině neviděla byl Jacob, který Bellu zachránil.

Alice totiž nevidí ve svých vizích do budoucnosti vlkodlaky. Po příjezdu domů Bella zjistí, že je u nich Alice. Chce se vrátit zpět, Bella ji však přemlouvá, aby pár dnů zůstala. Alice zjišťuje, že Bella je na tom mnohem hůř než si myslela a ještě ke všemu se ji pokoušeli zabít Laurent s Victorií a kamarádí se s vlkodlaky. Při návštěvě Belly Jacob zvedne telefon a řekne dotyčnému, že Charlie je na pohřbu a zavěsí. Alice s Bellou zjišťují, že telefonát byl od Edwarda, který si myslí, že se Bella při skoku z útesu zabila a že míří přímo do Itálie, kde se chce nechat zabít nejmocnější (královskou) rodinou upírů Volturiovými. Bella s Alicí se okamžitě rozhodnou vydat se za ním, aby se ho pokusily zachránit…


Popis filmu Stmívání

17. prosince 2010 v 17:42 | ChriSthy Cullen |  Stmívání (TWILIGHT)

Popis filmu

Film podle knižní předlohy od Stephenie Meyerové se na plátně kin objevil 21.11.2008 v USA a České Republice

   Sedmnáctiletá Isabella "Bella" Swanová (Kristen Stewart) se stěhuje do deštěm zmáčeného městečka Forks,ve státě Washington. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější místo - až do doby, kdy potká tajemného a velmi pohledného studenta místní školy Edwarda Cullena (Robert Pattinson), který obrátí její život vzhůru nohama. Do Bellina příjezdu totiž Edward a celá jeho rodina úspěšně tajili před obyvateli městečka Forks svou dlouhou upírskou historii. Ale ani teď není nikdo v bezpečí, ani Bella, člověk, který je Edwardovi nejdražší a on by pro ni udělal cokoliv. Do městečka Forks se totiž blíží trio upírů (Victoria, James a Laurent)pro které je Bella pouze kořist.


Zatmění ke stažení

17. prosince 2010 v 17:30 | ChriSthy Cullen |  Zatmění (ECLIPSE)

Stáhnout Zatmění v češtině

Doporučuji spíče originál s titulkama dabing se jim moc nepovedl podle mě ...


Zatmění s titulkama
Stmívání ke stažení

17. prosince 2010 v 17:16 | ChriSthy Cullen |  Stmívání (TWILIGHT)

Tady máte odkaz kde stáhnout Stmívání...


Stáhnout Stmívání v češtiněVýznam obalu knihy Zatmění

16. prosince 2010 v 22:42 | ChriSthy Cullen |  Zatmění (ECLIPSE)

3. Eclipse - Zatmění má na obalu stuhu, která symbolizuje Bellinu snahu odtrhnout se od dosavadního života.

77

Promo fotky - Eclipse

16. prosince 2010 v 22:34 | ChriSthy Cullen |  Zatmění (ECLIPSE)
74


75

76

Trailer Zatmění

16. prosince 2010 v 22:22 | ChriSthy Cullen

Vše začíná s možností výběru...

Trailer ke tředímu dílu ságy Zatmění v angličtině.